To było genialne starcie a fani piłkarscy którzy pojawili się na trybunach mieli bardzo dużo szczęścia, ponieważ mieli okazję podziwiać ten bój i należy wiedzieć o tym. I właśnie takie spotkania udowadniają z jakiej przyczyny futbol jest obecnie najatrakcyjniejszą sportową dyscypliną na świecie. W tym pojedynku fani piłki nożnej mieli możliwość by podziwiać to wszystko, co w nożnej piłce najdoskonalsze. Świetnie to spotkanie rozpoczęli gracze hiszpańskiej drużyny narodowej, jednak to gracze drużyny narodowej Włoch zdobyli pierwszego gola. Zawodnicy szkoleni przez selekcjonera Enrique jednak nie planowali poddać się. Morata Alvaro był w stanie doprowadzić do remisu 10 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Arbiter główny tego półfinału był zobligowany do ogłoszenia dogrywki. Podczas dodatkowego czasu gry także nie padły gole i właśnie dlatego o triumfie musiały zadecydować jedenastki. Ekipa Włoch się okazała skuteczniejsza podczas konkursu jedenastek zwyciężając wynikiem 4:2 i to ona zagra w niedziele wieczór w meczu finałowym europejskiego czempionatu.