Jeszcze w roku poprzednim obiecano, iż w roku aktualnym japońska marka Sony ukaże nam swoje świeże dziecko, czyli PlayStation5. W tej chwili wśród graczy w dalszym ciągu ceniona okazuje się poprzednia wersja konsoli i nic nie wskazuje na to, by zainteresowanie nią mogło się zmniejszyć. Jednak Sony zdecydowało się na stworzenie konsoli najnowszej generacji, w związku z czym klienci oczekują jej niecierpliwie.

Nowe zastosowania technologii w konsolach PlayStation5

Japońska marka Sony już nie raz udowadniała, że jest innowatorem wśród innych firm tego typu oraz potrafi zaskoczyć swoich klientów. Konsola PlayStation4 postawiła wysoką poprzeczkę dla konkurencji - to wszystko przez zupełnie nową jakość, jakiej nigdy wcześniej nie zaprezentowała inna firma. Graficzne efekty, wysoce czułe pady, gierki nowej generacji - gracze oczywiście potrafili docenić takie opisane detale oraz dzięki temu aktualnie PlayStation 4 okazuje się być najlepiej sprzedawaną konsolą do gier w historii.

Niestety premiera PlayStation 4 nie była pozbawiona problemów na starcie - Japończycy próbowali podnieść różne technologiczne granice (co finalnie wyszło im), jednakże sama premiera oraz wcześniejsze zaprezentowanie konsoli zrodziły sprzeczne uczucia. Graczom, zaprzyjaźnionym z nowatorską konsolą PS3, nie całkiem przypasowały na przykład kontrolery, bo z początku wydawało się, że okażą się niezwykle niekomfortowe w użyciu. Ostatecznie kontrolery przybrały trochę zmieniony kształt, lecz kłopotem pozostał pierwszy wypust PS4. PlayStation4 przegrzewała się, sprzęt był w stanie także samodzielnie się wyłączać.

Rzecz jasna po pewnym czasie i poprawach wrzucanych na bieżąco, okazało się, iż jednak firma Sony idzie w niezłą stronę, a zaprezentowana konsola otrzymała miano legendarnej. Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie gierki, które sporo graczy wysoce ciepło wspomina.

Czy PlayStation5 okaże się podobnym osiągnięciem?

Na pewno niejeden gracz czy też amator nowinek technologicznych z niecierpliwością oczekuje ukazania się najświeższej konsoli do gier. Sony obiecało, iż gry poznane na PlayStation4 zadziałają na przyszłej konsoli (mimo wszystko nie będzie to działało odwrotnie, co licznym osobom się nie spodobało). Pojawiły się na chwilę obecną pierwsze teorie o problemach z pre orderami - rzekomo Sony nie nadąża z produkcją, jednak nie mamy pewności, czy nie są to tylko obłudne głosy hejterów. W Internecie wyskakują się następne wiadomości również o tym, że konsola PS5 posiada hipotetycznie kłopot z jakością 4k. Jednakże i w tym wypadku nie wiemy, jaka będzie rzeczywistość. Wszystko pewne będzie w chwili premiery, mianowicie dziewiętnastego listopada tego roku.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz