Ostatnio, a więc 7 marca o godzinie 20 dokonał się wywiad słynnej prezenterki telewizyjnej Oprah z księciem Harrym a także księżną Meghan Markle. O rozmowie tej szybko stało się nieprawdopodobnie głośno i wciąż jest to jeden z przodowniczych tematów pośród rozmaitych mediów. Był to pierwszy wzajemny wywiad Meghan i księcia Harry'ego po wypisaniu się pary z królewskiej rodziny oraz wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych. W trakcie spotkania z Winfrey para wgłębiła nas w szczegóły swych decyzji oraz przedstawiła własną wersję wydarzeń z uczestnictwa na dworze królewskim. W czasie rozmowy pojawiły się zarzuty rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pdo adresem Pałacu Buckingham.

Co więcej, według upowszechnionego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym sporze w rodzinie królewskiej stoją raczej po stronie królowej Elżbiety II jak i reszty członków rodziny niż Meghan i Harry'ego. Lecz nie można zaprzeczyć, iż poparcie jest niezwykle zróżnicowane, w zależności od wieku i sympatii politycznych. Media brytyjskie dostrzegają, iż jeśli Meghan i Harry chcieliby w niedalekiej przyszłości powrócić na łono rodziny, to właśnie tym wywiadem stracili nieodwracalnie swoją szansę. Ponadto oprócz wspomnianych wcześniej kwestiach para poruszyła również temat tego, że książe nie widział wcześniej, że jest on "uwięziony", jak sam przyznał, oraz temat myśli samobójczych Meghan.

Przedstawiciele kanału na platformie YouTube, którzy zajmują się przetwarzaniem poszczególnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, poprosili 4 profesjonalistów interpretujących w mediach sprawy królewskiej rodziny na skomentowanie wywiadu dwa dni przed publikacją. Profesjonaliści, w tym miniony prasowy sekretarz brytyjskiej królowej, omówili całą rozmowę, sugerując jednocześnie Oprah Winfrey subiektywizm a z kolei Meghan Markle używanie ostrego i bezkompromisowego języka. Wywiad Winfrey z Harrym a także Meghan Markle pokazany został w wieczornym TVN24. Co ciekawego rozmowę tą podglądało średnio mniej więcej milion odbiorców. Stacja była wtedy wiceliderem na rynku, wyprzedzając tym samym Polsat i TVN.

Jednakowoż mówi się, jakoby wywiad ten jedynie potwierdził legendę dotyczącą Winfrey jako redaktorki, która umie wyciągnąć z rozmówcy wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Z uwagi na szokujące szczegóły pary książęcej tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednak Oprah przyczyniała się do tego już wiele razy. Niewątpliwie trzeba stwierdzić, iż temat ten będzie w ciągu najbliższych tygodni z pewnością nieustannie komentowany.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz